947D451K102BFMSN
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
947D451K102BFMSN
Beschreibung:
CAP FILM 450UF 10% 1KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 4.449" (113.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7 mOhms
Ratings -
Series 947D
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 230V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 450 µF