94SVP475X0010A5
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
94SVP475X0010A5
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 4.7UF 20% 10V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 260mOhm
Ratings -
Series 94SVP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 660 mA @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF