95293-102-13LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
95293-102-13LF
Beschreibung:
CONN HEADER SMD 13POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 130°C