9B40000028
TXC CORPORATION
Produkt-Nr.:
9B40000028
Hersteller:
TXC CORPORATION
Beschreibung:
CRYSTAL 40.0000MHZ 20PF TH
Benutzer handbuch
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series 9B
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 40 MHz