A-TB381-TT02
Assmann WSW Components
Produkt-Nr.:
A-TB381-TT02
Beschreibung:
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.437" (11.10mm)
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Contact Material Phosphor Bronze
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 2
Number of Positions 2
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Termination Style Screw
Type Plug for Unshrouded Header
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)