A/TTM100-D-18"-1-EXPL
Automation Components, Inc.
Produkt-Nr.:
A/TTM100-D-18"-1-EXPL
Beschreibung:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD (NIST
Benutzer handbuch
Sensing Temperature - Local -40°C ~ 200°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Test Condition 260°C
Sensing Temperature - Remote -
Output Type Analog Voltage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Accuracy - Highest (Lowest) ±0.2%
Series -
Package / Case Module
Sensor Type Analog, Local
Voltage - Supply 8.5V ~ 32V