A11ASQ12VDC1.2
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A11ASQ12VDC1.2
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V
Auf Lager : 569
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.2W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 100 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 120 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A1
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC