A11ASQ48VDC1.2
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A11ASQ48VDC1.2
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 48V
Auf Lager : 499
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.2W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 25 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.92 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A1
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 48VDC
Release Time 7 ms
Must Operate Voltage 33.6 VDC