A121J15C0GL5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
A121J15C0GL5TAA
Beschreibung:
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series A
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 pF