Laird Technologies - Thermal Materials
Produkt-Nr.:
A17064-00
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TPCM 200SP 1QUART
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Usable Temperature Range | -40°F ~ 257°F (-40°C ~ 125°C) |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Digi-Key Storage | - |
| Color | White |
| Thermal Conductivity | 1.50W/m-K |
| Size / Dimension | 1 kg Can |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | Tpcm™ 200SP |
| Type | Phase Change Thermal Compound |
| Shelf Life Start | Date of Shipment |
| Shipping Info | - |
| Mfr | Laird Technologies - Thermal Materials |
| Features | - |
| Shelf Life | 6 Months |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A17064 |