A21CSP24VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A21CSP24VDC1.6R
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 24V
Auf Lager : 707
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC