A2H1ASP12VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A2H1ASP12VDC1.6R
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 150 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2H
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 7.8 VDC