A2H1ASQ24VDC1.6
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A2H1ASQ24VDC1.6
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2H
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 15.6 VDC