A2HF1CSQ24VDC1.6
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A2HF1CSQ24VDC1.6
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 24V
Auf Lager : 174
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 15.6 VDC