A2K1ASQ24VDC1.6D
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A2K1ASQ24VDC1.6D
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 120A 24V
Auf Lager : 315
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 60 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2K
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 15.6 VDC