A2M1CCQ24VDC1.9D
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A2M1CCQ24VDC1.9D
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.9W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 79.2 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 303.2 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 16.8 VDC