A2S1ASQ24VDC1.9D
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A2S1ASQ24VDC1.9D
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.9W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 79.2 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 303.2 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 16.8 VDC