A2S1ASQ48VDC1.6
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A2S1ASQ48VDC1.6
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 48V
Auf Lager : 154
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 48VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 33.6 VDC