A31ASQ24VDC2R
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A31ASQ24VDC2R
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 24V
Auf Lager : 319
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 80 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A3
Operate Time 7 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC