A3F1CCQ24VDC1R
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A3F1CCQ24VDC1R
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 60A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 60 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A3
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 16.8 VDC