A3K1ACQ12VDC1.6D
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
A3K1ACQ12VDC1.6D
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 150A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 145VDC - Max
Contact Rating (Current) 80 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
Coil Current 133.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 90 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A3K
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7.8 VDC