A41-175-16L
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
A41-175-16L
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 175VA CHAS MT
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 95.30mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 79.40mm L x 79.70mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 22A, Series 11A
Weight 5.5 lbs (2.5 kg)
Primary Winding(s) Dual
Series All-4-One™
Type Laminated Core
Power - Max 175VA
Mfr Signal Transformer
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 8V, Series 16V