A60L0R9BT200T
Amotech
Produkt-Nr.:
A60L0R9BT200T
Hersteller:
Amotech
Beschreibung:
CAP CER 0.9PF 200V C0G/NP0 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series A60L
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Amotech
Capacitance 0.9 pF