A6X30142231
Siemens
Produkt-Nr.:
A6X30142231
Beschreibung:
ILLUMINATED PUSHBUTTON. GREEN
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Spring Terminal
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 230 VAC
Series 3SU1
Voltage Rating - DC 500 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 500 V