A784MS157M1HLAV026
KEMET
Produkt-Nr.:
A784MS157M1HLAV026
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP ALUM POLYMER 150UF 50V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 594 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 26mOhm
Ratings AEC-Q200
Series A784
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.7 A @ 100 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 150 µF