A8GS-S1200
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
A8GS-S1200
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPST 200MA 5V
Auf Lager : 7
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection -
Actuator Marking O -
Termination Style Connector
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.70mm x 15.20mm
Current Rating (Amps) 200mA (AC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 30,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series A8GS
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 5 V