AA0201JR-07200RL
YAGEO
Produkt-Nr.:
AA0201JR-07200RL
Beschreibung:
RES 200 OHM 5% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.05W, 1/20W