AA0805FR-07604KL
YAGEO
Produkt-Nr.:
AA0805FR-07604KL
Beschreibung:
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 604 kOhms
Series AA
Power (Watts) 0.125W, 1/8W