AA1218FK-072K71L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AA1218FK-072K71L
Paket:
1218
Beschreibung:
RES SMD 2.71K OHM 1W 1812 WIDE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.71 kOhms
Series AA
Power (Watts) 1W