AA15S0500A
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
AA15S0500A
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 7-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 75%
Mfr Delta Electronics
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cUL, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.91" L x 2.13" W x 0.77" H (74.0mm x 54.0mm x 19.5mm)
Weight 0.357 lb (161.93 g)
Number of Outputs 1
Series AA15S (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1
Load Regulation ±0.5%