AA30S1200A
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
AA30S1200A
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 30W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.5A
Line Regulation ±0.2%
Package / Case 7-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 80%
Mfr Delta Electronics
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cUL, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 0.85" H (89.9mm x 63.5mm x 21.7mm)
Weight 0.39 lb (176.9 g)
Number of Outputs 1
Series AA30S (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1
Load Regulation ±0.5%