AA3527ASES-50MAV
Kingbright
Produkt-Nr.:
AA3527ASES-50MAV
Hersteller:
Kingbright
Paket:
SMD
Beschreibung:
LED ORANGE CLEAR SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 601nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Orange
Current - Test 50mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.70mm W
Millicandela Rating 500mcd
Product Status Active
Height (Max) 2.15mm
Supplier Device Package SMD
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 4-SMD, J-Lead
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 610nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia