ABC180-1T12L
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
ABC180-1T12L
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 120/180W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.37 A
Series ABC180 (180W)
Power (Watts) 120W (180W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC