ABC225-1024L
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
ABC225-1024L
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 113/125W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.68 A
Series ABC225 (225W)
Power (Watts) 113W (225W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 93%
Mfr Bel Power Solutions
Features DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC