ABC225-1T58L
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
ABC225-1T58L
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 58V 120W
Benutzer handbuch
Product Status Not For New Designs
Efficiency -
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CCC, CE, cUL, NEMKO
Voltage - Output 1 58V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.88 A
Series ABC225 (225W)
Power (Watts) 120W (225W Forced Air)