ABC41-1T15L-2
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
ABC41-1T15L-2
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, cUL, Nemko, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 0.97" H (76.2mm x 50.8mm x 24.7mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.67 A
Series ABC41 (40W)
Power (Watts) 40W
Type Open Frame
Efficiency 85%
Mfr Bel Power Solutions
Features Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC