ABC450-1T48G-S
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
ABC450-1T48G-S
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Benutzer handbuch
Product Status Not For New Designs
Efficiency 90%
Mfr Bel Power Solutions
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cUL, Nemko, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.50" L x 4.00" W x 1.60" H (165.1mm x 101.6mm x 40.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.37 A
Series ABC450 (450W)
Power (Watts) 300W (450W Forced Air)