ABS1112503
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
ABS1112503
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V
Auf Lager : 61
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Position 0.345" (8.8mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Release Force 3.500gf
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Lever, Straight
Current Rating (Amps) 2A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 5,000,000 Cycles
Product Status Active
Series ABS
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 55gf
Overtravel 0.047" (1.2mm)
Voltage Rating - AC 125 V
Electrical Life 50,000 Cycles
Mfr Panasonic Electric Works
Pretravel 0.110" (2.8mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number ABS111
Differential Travel 0.031" (0.8mm)