ACB1608M-040-T
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
ACB1608M-040-T
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
FERRITE BEAD 40 OHM 0603 1LN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Impedance @ Frequency 40 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ACB
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 400mA