ACB62DHBD
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
ACB62DHBD
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.050
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder, Staggered
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 62
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)