ACC13HEYS
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
ACC13HEYS
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 13POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 1
Number of Positions 13
Color -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Single
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)