ACJM-MV35-2S
Amphenol Audio
Produkt-Nr.:
ACJM-MV35-2S
Hersteller:
Amphenol Audio
Beschreibung:
3.5MM MONO VERTICAL METAL NUT SC
Auf Lager : 862
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Contact Material - Plating Tin
Housing Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Body Color Silver, Black
Current Rating (Amps) 10 A
Panel Hole Size 0.236" (5.99mm)
Voltage - Rated 34V
Gender Female
Product Status Active
Internal Switch(s) Single Switch
Signal Lines Mono
Includes -
Industry Recognized Mating Diameter 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
Mfr Amphenol Audio
Contact Material Brass
Connector Type Phone Jack
Features Mounting Hardware, Thread Lock
Mating Length/Depth -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C