Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
AD5664BCPZ-R2
Hersteller:
Paket:
10-LFCSP-WD (3x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC DAC 16BIT V-OUT 10LFCSP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$20.2635
$20.2635
10
$18.69125
$186.9125
25
$17.85088
$446.272
100
$15.960665
$1596.0665
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Number of D/A Converters | 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±6, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 7µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential Output | No |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-LFCSP-WD (3x3) |
| Reference Type | External |
| Series | nanoDAC® |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AD5664 |