Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
AD7524KNZ
Hersteller:
Paket:
16-PDIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC DAC 8BIT A-OUT 16DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$20.558
$20.558
10
$18.89265
$188.9265
25
$18.10928
$452.732
100
$15.955915
$1595.5915
250
$15.172792
$3793.198
500
$14.193893
$7096.9465
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V ~ 15V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5 (Max), - |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 550ns |
| Voltage - Supply, Analog | 5V ~ 15V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Differential Output | Yes |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AD7524 |