AD8300ANZ
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
AD8300ANZ
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC DAC 12BIT V-OUT 8DIP
Auf Lager : 24
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of D/A Converters 1
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Digital 2.7V ~ 5.5V
INL/DNL (LSB) ±0.5, ±0.5
Architecture R-2R
Output Type Voltage - Buffered
Data Interface SPI, DSP
Settling Time 14µs (Typ)
Voltage - Supply, Analog 2.7V ~ 5.5V
Mounting Type Through Hole
Differential Output No
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Reference Type Internal
Series -
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)