ADP-2.4M-2.92F
Linx Technologies Inc.
Produkt-Nr.:
ADP-2.4M-2.92F
Beschreibung:
2.4 MM PLUG (MALE PIN) TO 2.92 M
Auf Lager : 47
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material -
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Conversion Type Between Series
Center Gender Female to Male
Product Status Active
Convert To (Adapter End) 2.4mm (APC-2.4, OS-50) Plug, Male Pin
Includes -
Mfr Linx Technologies Inc.
Style Straight
Features -
Convert From (Adapter End) 2.92mm (OS-2.9) Jack, Female Socket
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Insertion Loss -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Threaded, Threaded
Adapter Type Plug to Jack
Mounting Feature -
Series -
Body Material Stainless Steel
Package Bulk
Body Finish -
Impedance 50Ohm
Frequency - Max 40 GHz
Base Product Number ADP-2.4
Adapter Series 2.4mm to 2.92mm