ADP3333ARM-2.5-RL
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
ADP3333ARM-2.5-RL
Paket:
8-MSOP
Beschreibung:
IC REG LDO 2.5V 300MA 8-MSOP
Auf Lager : 20430
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 197
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Voltage - Input (Max) 12V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 5.5 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-MSOP
Control Features Shutdown
Series anyCAP®
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 300mA