ADTSG62RV
APEM Inc.
Produkt-Nr.:
ADTSG62RV
Hersteller:
APEM Inc.
Beschreibung:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 260gf
Mfr APEM Inc.
Illumination Non-Illuminated
Features Grounding Pin
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Actuator Height off PCB, Vertical 5.00mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 6.20mm x 6.20mm