Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
ADUM5240ARZ-RL7
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
DGTL ISO 2500VRMS 2CH GP 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.2435
$9.2435
10
$8.3486
$83.486
25
$7.96024
$199.006
100
$6.91182
$691.182
250
$6.601132
$1650.283
500
$6.018706
$3009.353
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 2/0 |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 25kV/µs |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Pulse Width Distortion (Max) | 3ns |
| Isolated Power | Yes |
| Series | IsoPower®, iCoupler® |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Data Rate | 1Mbps |
| Number of Channels | 2 |
| Technology | Magnetic Coupling |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 4.0V, 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Channel Type | Unidirectional |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 70ns, 70ns |
| Base Product Number | ADUM5240 |