AE196E25B24S
Conesys
Produkt-Nr.:
AE196E25B24S
Hersteller:
Conesys
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 24POS CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 25-24
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C